Установчі збори козачих організацій Криму при Сімферопольській єпархії закінчилися бійкою

0 minutes, 10 seconds Read

З’ясуванням стосунків між козачими організаціями півострова завершилися установчі збори координаційної ради кримських отаманів у Сімферопольській єпархії, – повідомляє джерело порталу “Новоросс.инфо”, присутнє на заході.

“Не посоромилися навіть духовенства, зчепилися під іконами в храмі, що ще більше обурює, – акцентував увагу кореспондента “Новоросс.инфо” на моральному боці конфлікту співрозмовник порталу.

За його словами, обговорення положення і штатної структури нової ради “спочатку переросло в словесну перепалку між представниками двох республіканських організацій, а потім завершилося з’ясуванням стосунків, за принципом хто-кого”.

“Одному з отаманів порвали сорочку, тільки за те, що він вказав присутнім на те, що люди з “Русского единства” намагаються шахраювати з документами, які затвердив митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар. У них самовільно внесли правки, не поставивши духовенство до відома”.

У підсумку одна з найстаріших організацій півострова Кримська козача спілка (через тиждень ККС, що об’єднує понад двадцять регіональних організацій, відзначає своє двадцятиріччя – прим. редакції), першою навідріз відмовилася від участі в єпархіальній раді.

“Ми не хочемо брати участь у цьому балагані, де порушуються самі принципи козачого життя. У храмі, де люди і розмовляють-то напівголосно, хтось посмів розпустити руки. Це вже не рада, а якась малина блатна, ледве що не так – одразу в око, – так прокоментував отаман ККС Володимир Черкашин своє рішення, – Тим більше, що робиться це все напередодні двадцятиріччя кримського козацтва. На свято ми запросили представників усіх організацій півострова. Мабуть комусь дуже хочеться зірвати захід”.

Володимир Черкашин зазначив, що на установчі збори “прийшли люди невідомі і з сумнівною репутацією, і постаралися скасувати положення про те, що до координаційної ради при єпархії входять організації з республіканським статусом”.

“Ми не знаємо цих так званих отаманів. Де їхні люди, які заходи вони проводили, і де? Але вони вже між собою розподілили портфелі, створили козачі міністерства і відомства – це смішно! – розповідає Черкашин. – Тим більше очевидно, що робиться це все під одну партійну структуру, у якої традиційно не складаються стосунки з козацтвом у Криму. Напевно, тому вирішили внести розлад у той момент, коли налагодився конструктивний діалог між ККС і Радою отаманів Криму”.

Володимир Черкашин звернув увагу на “так звані керівні органи” новоствореної ради.

“За них ніхто не голосував, кандидатури ніхто не обговорював, що саме по собі суперечить принципам козачої демократії, тим не менш, посади і портфелі вже розподілили між собою. Антон Сироткін, депутат центральної районної ради Сімферополя від партії “Русское единство” став членом правління, керівником справами ради. Олександр Палочкін, член партії “Русское единство”, член КСОРСу Сергія Цекова, – теж член правління, голова відділу культури, хоча практично вся його організація зосереджена на території Джанкойської і Роздольненської єпархії, і жодного стосунку до владики Лазаря не має. У списку є такий собі сільський отаман із Гвардійського В’ячеслав Такмаков. Він тепер також член правління, голова відділу із взаємодії з органами місцевого самоврядування. І, звісно, він теж із партії “Русское единство”. У правлінні також є такий собі Сергій Кожевников. Тепер він голова відділу із взаємодії із силовими структурами, силами швидкого реагування та ветеранськими організаціями. Він людина невідома своїми справами, але як пояснюють усім – це креатура отця Дмитра, ієрея, якому доручено курирувати Раду. Якщо в когось є сумніви, то в нас немає: робиться це все під одну партійну організацію, незважаючи на те, що церква заявляє, що вона поза політикою. Це ж намагаються декларувати й отамани. І взагалі, такого не буває, щоб районні та сільські містечкові керівники очолювали великі загальнокримські організації”, – аналізує склад ради отаман ККС.

Володимир Черкашин розповів, що “перші деструктивні дії нової ради отамани ККС уже на собі відчули”.

“Їм телефонують якісь козаки, представляються від Єпархії, і відмовляють приїжджати до Сімферополя на святкування двадцятиріччя, мотивуючи це тим, що митрополит відкликав своє благословення, – пояснює Черкашин. – Водночас усіх запрошують на якесь альтернативне двадцятиріччя, яке проводитиметься в Сімферопольському районі на околицях Червоних печер, де традиційно збираються язичники. Можливо, козаків у такий спосіб намагаються прибрати подалі з міста. Хочеться це комусь чи ні, але ми все одно відсвяткуємо річницю в Сімферополі на високому рівні”.

Також Володимир Черкашин висловив сумнів, що “координаційна Рада при єпархії буде наповнена змістом і конкретною роботою без політиканства”.

“Про які наради і про який конструктиві можна говорити, якщо люди не чують один одного і готові кинутися за першої ж слушної нагоди на опонента з кулаками? Їх не зупиняє ні присутність батюшки, ні наявність ікон, ні, врешті-решт, козачі традиції. Якщо комусь подобаються подібні стосунки – тоді нехай залишаються, ми своє рішення ухвалили: ККС у такій Раді участі не бере”, – констатував отаман ККС.

Нагадаємо, що напередодні прес-служба партії “Русское единство” через депутата Антона Сироткіна відрапортувала про остаточне створення “Ради отаманів Криму при Сімферопольській і Кримській єпархії”. Депутат-русоїд повідомив, що, “координаційна рада створена для об’єднання і координації дій усіх козацьких організацій Криму”.

“Ми розбили раду за основними напрямками діяльності, – написав Сироткін на партійному сайті, – Кожен член правління, який відповідає за певний сектор, є стратегічно важливим для початку роботи ради. Її основні завдання – вибудовування системної роботи між козачими організаціями Криму, органами влади, духовенством і зарубіжними козачими формуваннями”.

Він же закликав усі організації Криму виходити безпосередньо на нього для участі в роботі ради.

Нагадаємо, що раніше отамани Сироткін і Палочкін офіційно вийшли з Ради отаманів Криму, мотивуючи свої дії тим, що робота в РАС суперечить партійній дисципліні.

ДЖЕРЕЛО: http://novoross.info/kazaki/14101-uchreditelnoe-sobranie-koordinacionnogo-soveta-kazachih-organizaciy-kryma-pri-simferopolskoy-eparhii-zakonchilos-potasovkoy.html

Similar Posts