У понеділок, 27 жовтня, НКО з різних регіонів Росії отримали президентські гранти на соціально значущі проекти. Мільйони рублів буде виділено проектам-переможцям, зокрема пов’язаним із розвитком Криму, козачими товариствами і просуванням патріотизму в Росії.
12 некомерційних організацій отримали загалом близько 30 млн руб. на проекти, пов’язані з розвитком Криму і Севастополя. Переважно їхня діяльність спрямована на моніторинг “етнополітичних процесів” у Криму, повідомляє “Коммерсант”.
Окремо 5 млн отримав Фонд розвитку козацтва “Вітчизняне козацтво” на випуск журналу “Російське козацтво”, спрямованого на популяризацію історичної спадщини Росії. Санкт-Петербурзьке міське козацьке товариство “Імператорський Конвой” на проект “Доблесть” також отримало 5 млн.
Один із творців проекту НужнаПомощь.ру Мітя Алешковський у себе у Facebook написав, що набагато важливіше гранти було б віддати на розв’язання реальних проблем: важких захворювань у дітей, дорослим хворим, профілактики сирітства тощо.
“Висновок простий – реальних проблем суспільства ці гранти не вирішують, реальним НКО практично не допомагають, владі як було наплювати на проблеми суспільства, так і залишається”, – сказав він.
Серед інших “дивних грантів” – “Ігумен землі Руської” освітнього центру “Становлення” отримав 9,8 млн руб. на “поліпшення життя росіян через залучення до історичної спадщини нашої країни та утвердження традиційних цінностей”.
Серед інших, які викликали запитання, стала регіональна громадська організація “Центр політичної інформації”, яка отримала 5 млн рублів на проект “Виправдання євразійської інтеграції”.
Низка НКО отримала загалом кілька десятків млн рублів на проекти, спрямовані на патріотичне виховання молодого покоління. Проєкт “Залучення молоді до добровольчої діяльності” від “Молодої гвардії ЄР” отримав 10 млн. “Бойове братство” отримало на проєкт зі створення молодіжних клубів 8 млн.
Конкурс держпідтримки соціально значущих проектів НКО та проектів у сфері захисту прав і свобод людини в 2014 році проводиться вдруге.
http://medialeaks.ru/news/2810_grnats/